Kāpēc melnie ikri ir tik dārgi: 6 galvenie iemesli

Melno kaviāru “piegādātāji” ir stērstu zivis.

Beluga ikri ir lielākie un visdārgākie melnie ikri, kas pazīstami ar savu smalko garšu un krēmīgo tekstūru. Osetra ikri ir vidēja lieluma un tiem ir riekstu garša ar zeltainu līdz tumši brūnu krāsu. Sevruga ikri ir mazāki un tiem ir intensīvāka garša. Ikri, kas iegūt no Sibīrijas stērsta ir tumši pelēki līdz melni, ar spēcīgu un tīru garšu. Sterlete ikri ir mazāki, bet ar izteiksmīgu un intensīvu garšu.

Visām iepriekš minētajām stērstu zivīm ir bagātīga eļļaina garša un blīva, nedaudz kraukšķīga konsistence. Ikri ir nedaudz sāļi, ar jūras svaiguma notīm un vāju rūgtumu.

Kas ietekmē melno ikru cenu

Īsta melnā kaviāra burciņas cena var izraisīt dažādas sajūtas, no kurām populārākā, iespējams, ir pārsteigums – tā ir ļoti augsta.

Šādu cenu galvenokārt nosaka stērstu zivju deficīts. Cenu ietekmē arī citi faktori.

Pārmērīga zvejas aktivitāte

Agrāk stērstu zivis tika aktīvi zvejotas, jo bija liels pieprasījums pēc to gaļas un ikriem. Tas bija populācijas samazināšanās iemesls.

Biotopu zudums

Aizsprostu būvniecība, ūdenstilpju piesārņošana un dzīves apstākļu pasliktināšanās noveda pie stērstu zivju dabiskā biotopa iznīcināšanas, kas savukārt negatīvi ietekmēja populāciju.

Nelegāla zveja un kontrabanda

Augstās gaļas un kaviāra cenas dēļ stērstes ir pakļautas nelegālai zvejai un kontrabandai, kas atkal noved pie populācijas samazināšanās.

Lēna augšana un novēlota nobriešana

Stērstu zivis aug lēni un dzimumgatavību sasniedz no 7 līdz 25 gadu vecumā atkarībā no sugas. Tas nozīmē, ka tās nespēj ātri atjaunot savu populāciju.

Negodīga rīcība

Neraugoties uz pastiprinātiem saglabāšanas un kontroles pasākumiem, stērstu malumedniecība joprojām pastāv.

Ierobežoti dabas resursi

Daudzas stērstu zivju sugas dzīvo tikai noteiktās ūdenstilpēs, tāpēc tās ir vēl vairāk pakļautas cilvēka darbības ietekmei.

Leave a Comment